Portrety

portrety na zamowieniePortret człowieka to jego dusza i gesty przelane na płótno. Z tego wyzwania jakim jest namalowanie portretu uczyniliśmy naszą specjalność. Odzwierciedlenie wyglądu człowieka nie polega tylko na powierzchownym wyglądzie. Każdy zamówiony portret spod naszego pędzla zawiera rys osobowości, charakterystycznych gestów oraz elementy psychiki portretowanej osoby. Jesteśmy zespołem malarzy i rysowników o wysokich umiejętnościach i ogromnym doświadczeniu, którzy swoją malarską twórczość oparli o głębię człowieka.

Dlaczego warto zamówić portret od artystów MójPortret.pl?

100% satysfakcji z portretu to nasz cel. Jeśli stopień podobieństwa twarzy na portrecie jest zbyt niski dla Ciebie nie musisz go brać. Jako jedyni w Polsce mamy takie podejście. Tworzymy po to by sprawić Ci radość !

Terminowość to nasza domena. Jest to szczególnie ważne jeśli portret jest prezentem na szczególną okazję. Do stworzenia dobrego portretu potrzeba ogromnej ilości czasu. My pracujemy 24h na dobę aby spełnić twoje wymagania.

Stopień podobieństwa twarzy wynosi przynajmniej 95% względem zdjęcia wzorowego. Nikt inny w Polsce nie potrafi zbliżyć się do takiego poziomu. Do tworzenia realistycznych portretów potrzeba ogromnego doświadczenia, ambicji, talentu i dużej ilości czasu. Odwzorowywanie twarzy jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych elementów w malarstwie i rysunku.

Jakość to efekt 40 lat doświadczenia w rozwijaniu warsztatu malarskiego i kreślarskiej. Oleje, żywice, akryl, sekatywa i fiksatywa to tylko niektóre ze środków chemicznych jakie stosuje się przy tworzeniu portretów. Możesz być pewien, że twój obraz nie straci kolorów, nie popęka a płat farby nie odpadnie co często słyszymy od osób, które mają złe doświadczenia z obrazami od innych „artystów”, którzy w Polsce działają od wielu lat. Nasze portretu w jakości premium zawierają tylko naturalne oleje i żywice co zapewnia obrazowi najwyższą możliwą trwałość.

Precyzja wykonania portretu zależy od umiejętności, doświadczenia oraz czasu jaki artysta poświęci na obraz. My dajemy z siebie zawsze 150% po to żebyś był zadowolony ale także po to żeby nieustannie rozwijać swoje umiejętności. My traktujemy portret jak sztukę, a nie jak rzemiosło uliczne lichej jakości. Dla przykładu dobrego portretu grafitowego nie stworzy się w 12 godzin. Pamiętaj o tym kierując się ofertami innych artystów.

Cena to czynnik, którym kieruje się większość z nas. Należy jednak pamiętać, iż ręcznie malowane obrazy to nie dobra produkowane masowo. Każdy obraz jest tworzony całkowicie ręcznie z wielką troska o każdy szczegół. Stworzenie obrazu na wysokim poziomie wymaga ogromnych umiejętności i talentu oraz co najmniej 10 lat intensywnej praktyki. Każdy obraz wymaga również bardzo dużej ilości czasu. Dla portretów grafitowych jest jest to przeciętnie 4-5 dni  pracy, natomiast dla portretów olejnych w klasie premium średnio 30 dni. W malarstwie portretowym zasada „szybko i tanio” zawsze oznacza marny efekt. Dlatego też możesz od nas oczekiwać pięknego efektu na miarę twoich oczekiwań i dostępnego budżetu. Jeśli twój budżet nie pozwala osiągnąć zamierzonego efektu zawsze jesteśmy szczerzy i poinformujemy Cię o tym. Największą nagrodą jest dla nas twoja wielka satysfakcja i przyjemność po zobaczeniu dzieła na żywo 🙂

Wspaniały obraz z wizerunkiem bliskich Ci osób to na prawdę coś ponadczasowego obok czego nikt nie przejdzie bez zastanowienia. To zaciekawienie, radość  i czar wspomnień z życia człowieka, miłości, związku czy sukcesów. Portrety olejne od czasów renesansu są znakiem prestiżu. Najczęściej portrety na zamówienie są wręczane jako prezent dla bliskich lub pamiątka rodzinna. Portret na zamówienie to także elegancki prezent ślubny lub ekskluzywny wystrój gabinetu.

Zobacz galerię portretów

 Zobacz więcej inspiracji portretowych

Kliknij aby zobaczyć galerię portretów

Kliknij aby zobaczyć inspiracje portretowe

Jak dokonać zamówienia portretu ?

Portrety można zamawiać poprzez formularz kontaktowy. Jeśli masz pytania, a nie znalazłeś na nie odpowiedzi na naszej stronie telefonicznie, koniecznie zadzwoń do naszamów portret. Format obrazu, technika malarska oraz ilość osób na portrecie są dowolne. Stworzymy obraz dokładnie taki jaki sobie życzysz. Zastanawiając się na formatem obrazu pomyśl jednak jak duża będzie twarz na obrazie.

Swoje zdjęcia możesz przesłać nam za pomocą formularza lub zamieścić w chmurze typu dropbox czy onedrive. Czas realizacji zależy od techniki i skomplikowania twojego portretu. Więcej na ten temat możesz znaleźć w naszej galerii gdzie opisujemy ile zajmuje stworzenie portretu w danej technice malarskiej. Stworzenie obrazu olejnego w jakości premium lub z niektórymi efektami specjalnymi np. ze strukturą 3D oraz efektem HD (super dopracowane szczegóły) mogą nam zająć 30 dni w zależności od skomplikowania i wymiaru obrazu.

Proces realizacji zamówienia

1. Wysyłasz nam swoje zdjęcia wraz ze szczegółowym opisem

2. Przedstawiamy Ci wizję/projekt obrazu do zaakceptowania

3. Kiedy obraz jest w 95% gotowy przedstawiamy jego zdjęcia do Twojej akceptacji. Na tym etapie możesz nanieść drobne zmiany.

4. Prezentujemy zdjęcia gotowego obrazu i wysyłamy obraz na wskazany adres.

Technika malowania portretów
Portrety na zamówienie malujemy na wysokiej klasy płótnach

Portrety na zamówienie malujemy na wysokiej klasy płótnach

Niezależnie od techniki malarskiej każdy portret na zamówienie charakteryzuje wysoka jakość, trwałość i walor artystyczny.

Ze względu na technikę malarską można wyróżnić obrazy:

  • olejne i akrylowe malowane na płótnie,
  • pastelowe i grafitowe (rysowane ołówkami) wykonywane na specjalnym papierze Canson,
  • cyfrowe czyli malowane na komputerze, które można nadrukować na dowolnej powierzchni.

Stosujemy tylko wysokiej klasy płótna malarskie naciągnięte na sosnowy blejtram (krosno malarskie). Farby olejne dają najlepsze i najtrwalsze efekty wizualne dlatego też jeśli chcesz portret z najwyższej półki polecamy obrazy olejne w klasie premium. Farba akrylowa ze względu na szybki czas schnięcia nieco ogranicza efekty wizualne jakie może uzyskać malarz ale koszt takiego obrazu jest nieco niższy niż olejnego. Krótki czas schnięcia farb akrylowych w porównaniu do olejnych pozwala nam stworzyć portret akrylowy w dużo krótszym czasie. Najszybszą techniką są pastele dzięki którym w zaledwie 7-8 dni możemy stworzyć kolorowy portret. Portrety grafitowe z kolei wymagają bardzo żmudnej pracy od artysty, który każdy cień twarzy wykonuje ołówkami z misterną starannością. Więcej o naszym warsztacie malarskim przeczytasz tutaj.

Tworzymy portrety realistyczne, abstrakcyjne oraz idealizowane (upiększający, nadający portretowanemu pożądanego wyglądu, cech charakteru). Styl twojego portretu może być dowolny. Pokaż nam co Tobie się podoba. Ze względu na ujęcie postaci można wyróżnić następujące typy portretów: wizerunek głowy, popiersie, półpostać, portret do kolan, portret całopostaciowy (np. kontrapost), portret leżący, stojący, siedzący, konny lub akt. Ze względu na ilość osób: jednoosobowe, dwuosobowe czyli pary, wieloosobowe. Według okazji: portrety ślubne, portrety rodzinne, portrety historyczne.

Zdjęcia potrzebne do namalowania portretu

Malujemy portrety ze zdjęcia, tak więc przesłane fotografie muszą być wysokiej rozdzielczości i wyraźne. Twarz osoby musi być dobrze oświetlona. Najlepiej gdy twarz na zdjęciu jest tak samo ułożona jak będzie malowana na portrecie. Na zdjęciu musi być widoczna cała głowa z włosami. Im więcej zdjęć dostaniemy tym lepiej – pozwoli nam to dobrze skomponować obraz. Zazwyczaj malujemy portrety z kilku zdjęć. Dobrej jakości zdjęcia są dla artystów kluczowe w malowaniu twarzy. Czasami niewielki szczegół bardzo zmienia odbiór portretu. Oczywiście portret wcale nie musi być wierną kopią zdjęcia. Bardzo często malujemy portrety abstrakcyjne lub akty gdzie tylko twarz pozostaje wiernym odzwierciedleniem wyglądu danej osoby. Czasami idealizujemy także wygląd osoby poprzez poprawianie nosa, uśmiechu, uszu, włosów itp. Pamiętaj, że nasze umiejętności są bardzo wysokie i jesteśmy w stanie namalować wszystko co tylko potrafisz dobrze sprecyzować.

Dostawa obrazu

Paczkę z obrazem wysyłamy zazwyczaj Pocztą Polską. Jeśli zależy Ci na czasie możemy nadać paczkę priorytetową lub wysłać kuriera. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w wybranych miastach. Każdy obraz jest bardzo starannie zapakowany.

Cennik portretów

Wychodzimy z założenia, że to ty najlepiej znasz swoje oczekiwania. Dlatego pozwalamy abyś to ty wycenił nasze umiejętności. To ty proponujesz ceny!  Zobacz naszą galerię. Dzięki temu poznasz swoje oczekiwania. Jeśli nie znajdujesz odpowiedniej dla siebie konfiguracji np. stylu, albo zastanawiasz się nad wymiarem obrazu, nie przejmuj się, we wszystkim Ci pomożemy.  Jeżeli subskrybowałeś naszą stronę będziesz informowany o wszystkich promocjach.

©2023 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?